Přeskočit na obsah

Novinka této sezóny – Junior ČT Author Cup je tu i pro malé závodníky

Dětská cyklistika zažívá boom. Jízda na kole děti láká, přitahuje a motivuje. Právě proto jeden z největších závodů na horských kolech ČT Author Cup letos připravil novinku i pro malé bikerky a bikery, Junior ČT Author Cup. V rekreačním a sportovním areál Vesec odstartuje 25. května 2024 svůj 1. ročník. Bude to jízda! Motivujme děti k pohybu. 

Dětská cyklistika na vzestupu 

Což je skvělá zpráva. Nejen to rodičům se otevírají možnosti, zlepšuje se výbava, a především roste zájem i samotných dětí. Podporujme tento fakt. Pohyb by měl být přirozenou součástí života dětí a celé rodiny, pravidelná pohybová aktivita udržuje v dobrém zdravotním i duševním stavu. Bez správné motivace to, ale malé sportovce sport bavit (ne) bude. Takže neváhejte a pojeďte společně na Junior ČT Author Cup. Zažijte víkend v sedle a pohybu.

Nejen pro sportovní rodiny 

Potomci vášnivých cyklistů to mají samozřejmě jednodušší. Jezdí na už od plenek. Nicméně to vůbec nevadí, Junior ČT Author Cup i (ne) cyklistickým rodinám pomůže jít příkladem, motivovat k cyklistice a ukáže, jak je skvělé zažít závodní atmosféru, potkat nové kamarády a sdílet radost z pohybu. „Naší snahou je, aby se pro děti pohyb stal přirozenou součástí života a trávení volného času“, říká Pavel Hůza.

Tak hurá do závod 

Co, ale dělat, když děti chtějí sedět u tabletu, mobilu a ztrácí o sportování zájem? Vyrazit na Junior ČT Author Cup do sportovní areálu Vesec. Jizerské hory a blízké okolí jsou známé svou půvabnou krajinou cyklistickými trasami, ideální místo pro cyklistku. Cyklistika musí děti hlavně bavit. Možná si kladete otázku, zda patří malé dítě na kolo? Rozhodně děti na kolo patří, je to zdravý sport i rozptýlení. Proto Junior ČT Author Cup nabízí závodní tratě i bohatý sportovní program. Vše začíná již v pátek závodem pro školy – ZDARMA. Sobota pokračuje rovněž naplno: závodem, hojné občerstvovací stanice plné ovoce, servisní stan pro případné opravy kol.

Bohatý program a služby 

Vezměte celou rodinu! Kromě samotného závodu horských kol totiž nebude chybět doprovodný program. Maskot Lev Alex a jeho tanec. Stejně tak možnost půjčení kol. Pro velké i malé tu bude také fotokoutek.  V cíli se děti mohou těšit na pamětní mediale. Za zmínku stojí i samotný areál, který je pro kolo jako stvořený, 10 kilometrů původně běžeckých tratí ve třech základních okruzích. Zajímavostí je několikakilometrový vyasfaltovaný okruh pro kolečkové brusle. Rekreační a sportovní lyžařský areál ve Vesci zabírá plochu asi 70 hektarů a leží na jihovýchodním okraji Liberce v nadmořské výšce zhruba 400 až 460 metrů. 

Těšíme se na Vás! DO SEDEL!

Registrace je možná ZDE

Dětský den – Junior ČT Author CUP

KDY: 24. května 2024

 • Program pro ZŠ z Libereckého kraje ZDARMA.
 • Dětské závody pro všechny kategorie, sportovní a vzdělávací program.
 • Drobné občerstvení a dárky pro děti.
 • Možnost svozu dětí autobusy.
 • Přihlášky na info@ctauthorcup.cz.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

 • Dětské dopravní hřiště s profesionálními instruktory. 
 • Kurz první pomoci.
 • Ukázky reflexních a bezpečnostních prvků.
 • Program na pódium.
 • Maskot Topspors Lev Alex a jeho show.
 • Možnost půjčení kol (samotné půjčení za příplatek). 
 • Malování na obličej.  

 

©TERRA SPORT s.r.o. Valdštejnská 286/7
460 01 Liberec 2 - Nové Město 

Vytvořeno v Beneš & Michl